Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2013

Εύκολα 3-1 τον Αετο

Ένα ακόμα φιλικό  και πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για το προπονητικό τιμ  στο 3-1 επι του Αετού Κορυδαλλού. "Μέσα" Χέλης και Μπένα, "πιασμένοι" οι παίκτες από την σκληρή προετοιμασία...

Η ποιότητα της ομάδας που είναι αναμφισβήτητη φάνηκε για ακόμα μία φορά στην αναμέτρηση με τον Αετό στον Κορυδαλλό.
 Ο κόουτς Χατζηαλέξης  είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και πάλι πρόσωπα και σχήματα απέναντι σε ένα αντίπαλο που προσπάθησε να κάνει παιχνίδι αλλά δεν ήταν εύκολο..
 Από το 20 έως το 22, ο Εθνικός προηγήθηκε με 2-0 και παράλληλα "τελείωσε"¨το ματς. Το πρώτο ήρθε από ασίστ του Λύγκου  στον Σάμιο που με ωραίο σουτ έκανε το 0-1 ,ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο μέσος του Εθνικού από σέντρα του Παυλόπουλου διπλασίασε τα τέρματα του ίδιου και της ομάδας του.   Ο Αετός μείωσε στο 35 με κοντινό πλασέ του Μακρή ,αλλά δύο λεπτά πριν το ημίχρονο ο Παυλόπουλος αφού έκλεψε τη μπάλα  μπήκε μόνος του στην περιοχή και έκανε το 3-1.
 Στην επανάληψη έγιναν αλλαγές στην 11άδα που άλλαξαν την αρμονία στο ΄παιχνίδι, ο Αετός πίεσε ,αλλά στο 87 η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι με τον κίπερ των αντιπάλων μας να "ψαρεύει"  τον Ηλιόπουλο.
 Ο Εθνικός ξεκίνησε το ματς με τους : Βουτσινά,Τσαραούση,Ξενιτόπουλο,Μπένα,Χέλης,Χαλιμούρδας,Σάμιος,Παυλόπουλος,Λύγκος,Σούφλας,Παυλάκης.
 Επαιξαν και οι : Παπαφακλής,Δασκαλάκης, Γερόλυμος,Σπήλιος, ,Ηλιόπουλος,Γκορόγιας,Μπουραίμης,Σταφσουλάι,Παπαιωάννου.
Επόμενο φιλικό το Σάββατο στις 16.30 απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά στο γήπεδο του Ρέντη..

Πηγή:ethnikos-fc.blogspot.gr